TV-film / produktion

Din garanti for en vellykket og succesfuld TV-produktion og kampagne

TV-film & Produktion

Tv-reklamer fylder er stor del af vores hverdag.

Vi har opbygget stor erfaring inden tvfor produktion af Tv-reklamer. Vi har i årenes løb produceret flere forskellige Tv-reklamer. Vi producerer hovedsagligt Tv-reklamer, som vises på hjemmesider og TV2’s regionale stationer samt i biografer.

Vi producerer alt fra forholdsvis billige grafiske løsninger til nogle få tusinde kroner til mere krævende Tv-reklamer med optagelser, skuespillere/modeller, instruktør, kulisser eller hvad der nu kræves. Vores reklamekunder er typisk reklamebureauer og virksomheder.

Vi laver alt fra grafiske løsninger til nogle ganske få tusinde kroner og op til high-end reklamer. Vores tilgang til produktion af reklamefilm har altid været ikke at gøre det sværere, end det er.

Teknisk optager vi reklamer i HD eller med et digitalt 4K filmkamera.

Med den store erfaring vi har inden for produktion af Tv-reklamer, er vi din garanti for en vellykket og succesfuld produktion og kampagne.

 

Fordele ved visuel markedsføring:

Kunderne vil informeres hurtigst muligt. Det gør film og video, der stimulerer både det auditive og det visuelle på én gang.

Over 80 % af befolkningen er visuelle. Vores test viser, at video øger konverteringsraten med 4 gange i forhold til stillbilleder, og ved ren tekst er det endnu mere. Video spreder sig viralt, og så elsker Google film/video. Det betyder en langt bedre SEO på din hjemmeside.

Film vækker følelser. Når mennesker kommunikerer, er 74% af kommunikationen kropssprog. Det får du ikke i tekst og ren lyd.